KONST / Litografier / Mapp med litografier 14688155
*
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 20:06:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/5 13:00:26
1
500 kr
24/5 18:21:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:23
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, svensk målare född 1947.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/5 13:00:26 | 1 | 500 kr |
| 24/5 18:21:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:23 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31



